Home Starožitnosti, umění Starožitné doplňky Hodiny nástěnné, stolní JEROME & Co. "létající kuličkové hodiny" IGNATZ
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

JEROME & Co. "létající kuličkové hodiny" IGNATZ

Středočeský kraj
5. 4. 2023 - 13:56
Dohodou
Prodávající

Popis

Jerome & Co. létající kuličkové hodiny, nazývané též Ignatz. Reprodukce od US firmy Horolovar Co. Bronxville – NY (stroj byl vyráběn v Německu a dodáván do USA). Neuvěřitelné, unikátní hodiny původní patent firmy Jerome & Co. z 9. října 1883.
Hodiny jsou známé jako „nejbláznivější hodiny na světě“ díky pohybu kovové kuličky zavěšeném rotujícím rameni. Rotující rameno s provázkem a kuličkou, se otáčí po kružnici kolem centrální osy, což způsobí, že se kulička omotává střídavé kolem jednoho či druhého sloupku.
VICE FOTOGRAFII A VIDEO VIZ ODKAZ NÍŽE
Původně byl prodáván společností New Haven Clock Company (pod názvem Jerome & Co.) asi rok (1884-1885). Uvádí se, že tyto hodiny byly prodány do klenotnictví, aby se vystavily v jejich výkladních oknech, tak aby přilákaly pozornost kolemjdoucích nakupujících.
Hodiny jsou známé tím, že neudržovaly přesný čas (nátah zhruba na 24 hod). Je známo, že tyto hodiny jsou nepřesné v udržování v přesnosti chodu natolik, že původní leták, které byly k těmto hodinám přiložen, si z toho dělal posměch tím, že uváděl něco ve smyslu: Pokud dokážete, že tyto hodiny udrží přesnost chodu do 10 minut denně, máte nárok zúčastnit se největší světové soutěže lhářů.
U těchto konkrétních, velice zachovalých, minimálně používaných se mi podařilo pomocí seřízení délky speciální nitky, docílit relativně vysoké přesnosti během prvních 12 -15 hodin +- pár minut.
Součástí prodeje je i dobový „manuál“, náhradní nitka i s návodem na instalaci. Po transportu bude patrně nutné hodiny seřídit. Vyžaduje to božskou trpělivost. Vice v návodu. Vše lze dohledat na internetu a to i proč se skoro jak 100 let nazývají Ignatz (dle jména kočky známého spisovatele a sběratele hodin Dr. Rowella, která jimi byla fascinována, jako budete Vy).
ODKAZ NA FOTO A VIDEO, VČETNĚ FOTA ORIGINÁLU Z R. 1883:
https://ulozto.cz/fm/my-files/Tt9f59uoykz7


Prosím spíše o telefonický kontakt, na SMS a emaily hůře reaguji. Děkuji
Tel: 608 413314

JEROME & Co. "létající kuličkové hodiny" IGNATZ

Zavřít Zavřít
Prodávající
Jan ..
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!