Home Starožitnosti, umění Stará technika Ostatní stará technika His Master’s Voice - starožitný gramofon na kliku, top stav

His Master’s Voice - starožitný gramofon na kliku, top stav

Břeclav
9. 4. 2024 - 17:27 (upraveno)
18 900 Kč
Prodávající

Popis

Plně funkční starožitný gramofon na kliku světové značky His Master’s Voice z poloviny 20. let minulého století v perfektním stavu, výrobce His Master's Voice (Masters, HMV, H.M.V., Marconi); Hayes, Middlesex, Anglie.
Gramofon byl vyráběn v letech 1925 - 1929.
Na vnitřní stěně gramofonu se nachází klasická nepoškozená značka His Master’s Voice se psíkem, který naslouchá hlasu svého zemřelého pána; logo zdůrazňuje kvalitu reprodukce gramofonu prostřednictvím sedícího psíka, který poznává bezpečně hlas svého pána (v reklamách HMV se psík jmenoval Nipper).
Přístroj je vybaven manuálním spuštěním i zastavením talíře s gramodeskou, dále přihrádkou na gramofonové desky pro snadnější přenášení, např. na piknik do přírody (držadlo nepoškozené), regulátorem otáček vlevo vpředu, zásobníčkem na gramojehly v pravém předním rohu a klikou k natáčení gramofonu. Tento skoro 100 let starý krasavec v top stavu se prodával pouze ve značkových autorizovaných obchodech pro nemovitější klientelu a dodnes hraje naprosto perfektně.
Ke gramofonu zdarma přidám 50 náhradních jehel do zvukovky.

Video gramofonu jsem nahrál na youtube a je zde:

https://youtu.be/8aQjo26vJgU

Základní údaje

Oblast inzerce
Břeclav
Druh inzerátu
soukromá inzerce
Číslo inzerátu
55051398776247573245
18 900 Kč
Prodávající

His Master’s Voice - starožitný gramofon na kliku, top stav

Zavřít Zavřít
Prodávající
Jerrmac
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!